Kemer


O lokaci

Krásně umístěné je jedno z nejznámějších a nejoceňovanějších letovisek na Turecké riviéře, nachází se asi 40 km jihozápadně od Antalye. Je známý především svou krásnou krajinou s horskými svahy a majestátními holými skalami dominujícími tyrkysovému Středozemnímu moři. Hory na mnoha místech sestupují téměř svisle do moře a vytvářejí malebné zátoky.

Historie města

Kemer je relativně nové turistické letovisko. V blízkosti Kemeru jsou ruiny starověkých měst Phaselis a Olympos, jejichž historie sahá až do 8. století př. N. L. Phaselis je starobylé město na lýkijském pobřeží, které se nachází nedaleko vesnice Tekirova. Kdysi se proslavilo pěstováním růží, ze kterých byl vyráběn aromatický olej.
Za zmínku stojí také ohně Chimery Yanartaş. Je to místo, kde ze země vytéká zemní plyn a hoří při kontaktu se vzduchem. Požáry hoří nepřetržitě od starověku. Podle řecké mytologie byla Chiméra monstrum dýchající oheň s hlavou lva, kozím tělem a hadím ocasem. Zde byla poražena hrdinou Bellerophonem na okřídleném koni zvaném Pegasus.

Zajímavosti města

Kemer je ceněn pro vysoký standard hotelů. Centrum města je plný života a okouzlující promenáda vybízí k nakupování. Můžete se procházet ulicemi Kemeru a dojít ke slavné pláže Moonlight, jedné z nejkrásnějších v regionu.
Výhodou tohoto střediska je snadný přístup do Antalye a blízkost mnoha starodávných pozůstatků, jako jsou: Phaselis, Myra a Olympos. V blízkosti Kemeru se nachází 2365 metrů vysoký vrchol Tahtalı Dağı, na který se lze dostat lanovkou. Z vrcholu můžete obdivovat nezapomenutelný výhled na několik desítek kilometrů pobřeží a okolní vrcholky hor.

 

Zájezdy z této oblasti

Created with Sketch. Kemer/Antalya, Turecko

Plavba na lodi v Kemeru

0 hodnocení

Created with Sketch. Kemer/Antalya, Turecko

Delfinárium Kemer

41 Hodnocení