Antalya


O lokaci

Malebně umístěné hlavní město Turecké riviéry je největším městem na středomořském pobřeží Turecka. Obklopeno horským masivem, na mnoha místech téměř svisle klesajících do moře, láká na široké písečné pláže, obrovským množstvím památek a nádhernými hotely. Známá je také krásná čtvrť Konyaaltı, dlouhý bulvár s palmami mávajícími ve větru.

Historie města

Město Antalya bylo založeno v roce 150 př. N.l. pergamonským králem Attalem II. Po smrti Attala III. V roce 133 př. N. L. město padlo nad Římany. Po pádu římské říše na západě, zůstala Antalya ve své východní části, později známé jako Byzantská říše. Město během tohoto období vzkvétalo. Na konci 11. století bylo město obsazeno Seljuk Turky. Byzantíncům se však podařilo získat moc díky úspěchům první křížové výpravy. Po dobytí Konstantinopole křižáky, bylo město dočasně obsazeno Italy. Od té doby byla Antalya pod nadvládou mnoha národů, dokud ji sultán Murad II. V roce 1423 definitivně nezačlenil do osmanského Turecka.

Zajímavosti města

Velmi doporučujeme výlet do starého města Kaleiçi, kde můžete obdivovat osmanské budovy a četné památky. Ve čtvrti Kaleiçi se nachází jeden ze symbolů Antalye – takzvaný Broken Minaret, známý v turečtině jako Kesik Minare. Největší atrakcí jsou četné historické osmanské domy z 18. a 19. století, z nichž se dnes mnohé používají jako drahé butikové hotely a penziony. V samém středu je také monumentální Hadriánova brána postavená v roce 130 nl, slavná Yivli Minare, která je symbolem Antalye a mnoha dalších dech beroucích míst.

LARA – KUNDU

Nejnovější a nejmodernější hotelová čtvrť, kde najdete špičkové hotely umístěné na krásné široké pláži s rychle se rozvíjejícími bary, tavernami a nákupními centry. Je proslulý svými vynikajícími koncepčními hotely, jako jsou Topkapı, Kreml nebo Venezia.

Zájezdy z této oblasti

Created with Sketch. Perge, Antalya, Turecko

Perge, Aspendos a vodopády Kurşunlu

18 Hodnocení