Alanya


O lokaci

Nejoblíbenější město na Turecké riviéře s nesčetnými hotely a spoustou turistických atrakcí, které se nachází přibližně 120 km východně od Antalye. Slavné letovisko je na severu obklopeno horami Taurus a na jihu teplými vodami Středozemního moře.

Historie města

Město má bohatou historii sahající až do dob starověkého Řecka a Říma, což z Alanye dělá skutečný klenot s mnoha místy, která stojí za to vidět. Nejstarší stopy hradního opevnění na kopci pocházejí z doby helénismu, po dobytí těchto zemí makedonským vůdcem Alexandrem Velikým.
Podle místní legendy se římský velitel Mark Antony oženil s Kleopatrou právě v Alanyi. Na znamení své velké lásky jí měl dát toto město jako svatební dar. Na památku této události se nejkrásnější pláž ve městě jmenuje Kleopatřina pláž.
Po rozpadu římské říše do západní a východní části zůstala Alanya po staletí pod byzantskou kontrolou.
Ve 13. století si město podmanil seldžucký sultán Alaeddin Keykubat, kterému se tato oblast tak líbila, že z města udělal své zimní hlavní město. Za jeho vlády byla přestavěna pevnost na kopci, byl postaven slavný symbol města – Červená věž – a první seljucké loděnice na pobřeží Středozemního moře. Město se stalo důležitým námořním přístavem, díky kterému se Seljukové intenzivně obchodovali s Egyptem a italskými městy.

Zajímavosti města

Můžete se projít zelenými parky s fontánami, vyjet lanovkou na mohutný hrad Kale s hradbami, který nabízí nádherný výhled. Za návštěvu určitě stojí Červená věž ze 13. století, která se nachází hned vedle přístavu, a osmanské loděnice v Tersane, které jsou celosvětově jedinečné. Hned vedle slavné pláže Kleopatra se nachází jeskyně Damlataş s jedinečným mikroklima. Alanya má malebnou promenádu, živé centrum se spoustou místních obchodů a noční život s diskotékami a kluby, kde zábava trvá až do rána.

Zájezdy z této oblasti

Created with Sketch. Perge, Antalya, Turecko

Perge, Aspendos a vodopády Kurşunlu

18 Hodnocení

Created with Sketch. Alanya/Antalya, Turecko

Plavba na lodi Alanya

0 hodnocení